גינקולוגיה - רפואת נשים

תחום הגינקולוגיה מאגד נושאים רבים הנוגעים לכל אחת ואחת מאתנו ומצבים שאליהם אנחנו עשויות להיקלע במרוצת השנים. בבריאה נדאג לטפל בהם כשהם מתרחשים אך גם נעניק לך כלים להתמודד עמם עוד לפני כן, מתוך היערכות מוקדמות. 
המעקב הגינקולוגי כרוך בבדיקה מקיפה, ובמקרה הצורך בבדיקות עזר כגון בדיקות דם, אולטרה-סאונד ובלקיחת דגימת רקמה (ביופסיה) לצורך אבחנה וטיפול.
בעיות גינקולוגיות מופיעות כבר בגיל ההתבגרות ומלוות אותנו במהלך חיינו הבוגרים – כאימהות, כבנות זוג ועם הגיענו לגיל המעבר. טיפולים מתאימים ובדיקות תקופתיות אצל הרופאות המומחיות של בריאה הופכות את הבדיקה למפגש נעים, נוח, וחסר דאגה.

•    מעקב גינקולוגי שנתי

לביקור השנתי אצל רופאת הנשים כמה מטרות. בשיחה עם הרופאה נדבר על מצב בריאותך הכללי - אם נותר ללא שינוי או שחלו בו שינויים, תוכלי להעלות בעיות ושאלות שלא היו דחופות מספיק כדי להגיע אלינו בין הביקורות אולם זקוקות למענה, ואם יהיה צורך, נדון מחדש באמצעי המניעה שלך – אולי יש מקום להחליפו.
הבדיקה הגינקולוגית נועדה לוודא שאת בריאה ולאתר בעיות שעלולות להתפתח ברחם ובשחלות. בדיקת פאפ היא בדיקת סקר שמטרתה לבדוק אם יש צורך בבירור מעמיק באזור צוואר הרחם. מומלץ לבצע בדיקת פאפ אחת לשלוש שנים. על נושא זה תוכלי לקרוא בלשונית "רפואת צוואר הרחם, הפות והנרתיק".

•    אמצעי מניעה

קיימים סוגים שונים של אמצעי מניעה חלקם מבוססים על הורמונים וחלקם אינם הורמונליים. בקבוצת אמצעי המניעה המבוססים על הורמונים ישנם סוגים רבים ושונים. אין אמצעי מניעה יחיד שהוא הטוב ביותר, ולכל אישה עשויים להתאים אמצעי מניעה שונים בשלבים השונים של חייה.
בפגישה איתנו תקבלי הסבר על הדרכים השונות למניעת היריון, חסרונותיהן ויתרונותיהן, ועל האפשרויות העומדות לפנייך בהתחשב במצבך הבריאותי הכללי, במצבך המשפחתי ובתכנון המשפחה, בבעיות גינקולוגיות אם ישנן, ועוד. נפרוש לפנייך את כל השיקולים המביאים אותנו להמליץ על אמצעי זה או אחר, ויחד נחליט על אמצעי המניעה הטוב ביותר עבורך.

•    גיל המעבר

גיל המעבר הוא השם המקובל לתקופה בה הווסת חדלה מלהופיע. זהו מעבר מגיל הפריון אל התקופה שאחריו.
התקופה הזו מתרחשת לרוב בסביבות גיל 50. לפני שנים רבות נחשבה תקופה זו להתחלת ההזדקנות, אולם כיום נשים בנות 50 הן בשיא כוחן וחיוניותן.
התקופה שלפני הפסקת הווסת ואחריה, שמשכה משתנה מאישה לאישה, עלולה להיות מלווה בתסמינים שונים. דימומים וסתיים לא סדירים ולעתים חזקים מהרגיל, גלי חום, יובש בנרתיק, ירידה בחשק מיני, הפרעות שינה ושינויים במצב הרוח הם תופעות שכיחות בגיל המעבר.
במרפאתנו נייעץ לך בנושא ההתמודדות עם תסמיני גיל המעבר ונציע טיפולים שונים על פי ההעדפה האישית של כל אחת ואחת.

•    רפואת ילדות ומתבגרות

עוד לפני גיל ההתבגרות וקבלת הווסת הראשונה, ההורמונים מתחילים להתעורר והגוף מתחיל להשתנות ולהתפתח. בתקופה זו עלולות להתעורר שאלות ובעיות שלא נתקלת בהן קודם: קבלת הווסת הראשונה מוקדם מדי או באיחור רב, וסתות לא סדירות, דימומים חזקים, כאבי מחזור, וכן שאלות הנוגעות למראה הגוף והשינויים החלים בו. בשנים שיבואו יעלו גם נושאים של מיניות, קיום יחסי מין, אמצעי מניעה ומחלות מין ומניעתן (למשל החיסון לוירוס הפפילומה).
אנו בבריאה מבינות את הקושי המלווה נערה צעירה בבואה לביקור ראשון אצל רופאת נשים, ונשתדל לגרום לך להרגיש נוח ככל האפשר כדי שהחוויה הזו תהיה חוויה חיובית עבורך. עיקר המפגש הוא שיחה עם הרופאה על כל הנושאים שמטרידים אותך. לא נבדוק בדיקה גינקולוגית מלאה נערה שטרם התחילה לקיים יחסים יחסי מין, או שהתחילה לקיים יחסים רק לאחרונה. אם אין צורך בבדיקת איזור הפות, תוכלי להישאר בבגדייך. אם יהיה צורך בבדיקה, היא תבוצע בעדינות ונתייחס לתלונות שברצוננו לברר. תוכלי להגיע עם אימא, עם חברה טובה או עם החבר. חשוב לנו שתרגישי נוח כדי שתוכלי לשתף אותנו במה שעובר עלייך.